Geri Ödeme ve İade Politikası

İade koşullarınız nelerdir?

İade işleminizin yapılabilmesi için Ürün/ürünlerin; faturası, orijinal kutusu, orijinal
ambalajı ve kesilip kopartılmamış etiketi ile birlikte, yanında gönderilen dokümanlar ve tüm aksesuarlar da dahil edilerek göndermeniz gerekmektedir.

Ürünlerin,siparişinizle birlikte gönderilen E-Arşiv faturanızın yanında gönderilen İade formunun eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olması gerekmektedir.

İade süremiz 14 gündür.Bu süreyi aşan durumlarda iade talepleriniz işleme alınmayacaktır. Satın alınan ürünlerde iade yapılabilir eğer stoğu mevcut ise değişim yapılabilmektedir.


Ürün iade aşamaları nelerdir?


İade işlemlerinizin başlatılabilmesi için siparişinizle birlikte gönderilen E-Arşiv faturanızın yanında gönderilen İade formunun eksiksiz bir şekilde doldurulup, tarafımıza  gönderilmesi gerekmektedir.İade ürünlerinizi Aras Kargo ile anlaşma kodu telefon vasıtasıyla gönderilir. İade ürününüzün bize ulaşmasını takiben, yetkililerimizce yapılacak incelemelerin ardından kullanımdan kaynaklanan bir hata tespit edilmediği takdirde, ürün bedeli hesabınıza ve ya kartınıza iade edilecektir.

*Teslim alındıktan sonraki 14 gün içerisinde bilgi verilmeyen ya da satılabilirliği bozulan ürünler,Metre’s tarafından iade alınmayacaktır.

Online mağazanızdan satın alınan ürünlerin iade süresi kaç
gündür?

Online mağazamızdan satın aldığınız ürünleri, Mesafeli Satış Sözleşmesi gereğince teslim tarihinden itibaren ”on dört ”(14) gün içerisinde iade edebilirsiniz. Ayrıca abiye grubu ürünler için 24 saat içerisinde iade kabul etmekteyiz. Bu süreyi aşan durumlarda iade talepleriniz işleme alınmayacaktır.


Neden sadece ilk 14 gün içinde iade kabul ediliyor?


Tüketici Kanunu’nda yer alan Sebep Göstermeden Cayma Hakkı, ürünü teslim aldığınız tarihten sonraki ilk 14 günlük süreyi içeriyor. Satın almış olduğunuz ürünü bu süre içerisinde iade edebilirsiniz. 


Mağazalarından iade/değişim yapabilir miyim? 
İnternet mağazamızdan satın aldığınız ürün/ürünleri sadece Internet mağazamıza iadesi  kabul edilmektedir.